Grécko - Maďarsko

• Dátum: 12.10.2018
  • Tip: X2
  • Kurz: 2.12

Ak nepočítame Laver Cup, tak svetová dvojka nastúpi na svoj prvý zápas od dá sa povedať, že pre neho neúspešného US Open, veď Federer s hráčom okolo päťdesiatky nezvykne prehrávať. Za to Nišikori je v zápasovej permanencii. Šanghaj je už jeho tretí turnaj po semifinálovej účasti na záverečnom grandslame. Roger Federer tento turnaj kategórie Masters vyhral dvakrát a obhajuje tu titul z vlaňajška, keď si vo finále poradil s Rafaelom Nadalom. Zatiaľ sa len rozbieha. Rus Medvedev aj Španiel Bautista Agut mu vzali set, Švajčiarove skúsenosti sa však v záverečnom sete ukázali ako rozhodujúce, keď v oboch prípadoch prelomil súperove podanie na 5:4 a zápas dopodával. Nišikori v Šanghaji set stratil tiež. Vzal mu ho v prvom kole Číňan Wu, no odvtedy získal štyri dejstvá v rade. Šancu nedal ani Američanovi Querreymu. Uvidíme, či sa neprejaví únava, veď Japonec hrá behavý štýl tenisu a fyzické sily mu v nahustenom programe môžu chýbať. Nišikori síce Federera už dvakrát dokázal zdolať, ale v posledných štyroch súbojoch sa tešil favorit. Prvé dva súboje boli pre Federera zahrievacími, proti Nišikorimu už zaradí vyšší rýchlostný stupeň a vyhrá bez straty setu.