Novosibirsk - Slovan

• Dátum: 09.10.2018
  • Tip: 1, 1tr pg-1.5
  • Kurz: (1.92)(1.57)

Novosibirsk si v posledných dvoch sezónach veľa radosti neužil a do play-off sa vôbec nedostal. Nikto však nečakal taký katastrofálny začiatok tohto ročníka, v ktorom prehral všetkých 12 stretnutí. Dokonca v nich neuhral ani jediný bod. Čiernu sériu prerušili až na ľade Viťazu, kde vyhrali 4:3. Ďalšiu domácu sériu začali tesnou prehrou s CSKA Moskva (0:2), ale v poslednom zápase prvýkrát potešili aj vlastných divákov, keď si poradili s Din.Riga (6:3). Odohrali parádnu druhú 10-minútovku v 2. tretine, kedy dali za necelých 8 minút 4 góly a vedenie 5:0 už do konca nepustili napriek zdramatizovaniu.

Slovanistom do spevu vôbec nie je. Momentálne ťahajú 5-zápasovú čiernu sériu. Pritom posledný trip na súperových ľadoch zakončili prvým víťazstvom vonku vo Vladivostoku (5:4) a očakávali sa úspechy aj doma. Naopak, prišli 3 porážky so Sp.Moskva (1:4), Jokeritom (3:5) aj Soči (1:4) a v podobnom trende pokračovali aj vonku v Ufe (1:4) aj Astane (0:3). S 8-mi bodmi sú na dne tabuľky Západnej konferencie a tak si tentoraz zmerajú sily s najslabším tímom „Východu”.

Vo vzájomných zápasoch sa Slovanu príliš nedarí. V prvej sezóne síce vyhral obidva súboje, ale odvtedy v ďalších 10-ich vystúpeniach zvíťazil iba dvakrát. Pritom vonku ani raz a v Novosibirsku nedokázal streliť viac ako 2 góly. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov v 1.tretine, že ich padne menej ako 1,5