NY Islanders - San Jose

• Dátum: 08.10.2018
  • Tip: 2, pg +5.5
  • Kurz: (2.01)(1.65)

NY Islanders pred touto sezónou prišli o svojho dlhoročného ofenzívneho lídra a kapitána Johna Tavaresa, čo by pre nich malo predstavovať výraznú stratu. V úvode ročníka im navyše pre zranenie chýba ďalší kvalitný útočník Andrew Ladd. Z nových posíl sa zatiaľ darí centrovi Valtterimu Filppulovi, ktorý v dvoch zápasoch strelil dva góly. „Ostrovania“ vstúpili do sezóny víťazstvom 2:1 po predĺžení na ľade Caroliny a domácou prehrou s Nashvillom 3:4. Ofenzívna sila San Jose patrí medzi najlepšie v súťaži a mala by byť postrachom všetkých súperov. Klubu sa navyše v lete podarilo získať jedného z najlepších a najproduktívnejších obrancov ligy Erika Karlssona. „Žraloci“ tak majú vo svojich radoch okrem množstva výborných útočníkov aj dvoch špičkových a výrazne ofenzívnych obrancov Brenta Burnsa a Erika Karlssona. Úvodný duel ročníka im nevyšiel, keď doma nestačili na Anaheim 2:5, no následne zvíťazili 3:2 po predĺžení na ľade Los Angeles. Ofenzíva San Jose zatiaľ mierne zaostáva za očakávaniami, no je len otázkou času, kedy sa táto smrtiaca zbraň prejaví v plnej sile. Verím, že by sa tak mohlo stať napríklad aj dnes. Každopádne v tomto súboji verím hosťom.