Dinamo Moskva - N. Novgorod

• Dátum: 08.10.2018
  • Tip: vz 1
  • Kurz: 1.66

Dinamo Moskva sa pred sezónou posilnilo o viacerých kvalitných hráčov, predovšetkým v ofenzíve. Na výsledkoch sa to však vôbec neprejavuje a mužstvo výrazne zaostáva za svojimi reálnymi možnosťami. Veď z pätnástich súbojov vyhralo iba štyri v riadnom hracom čase a bodovalo ešte pri troch prehrách po predĺžení. Naposledy si Dinamo doma poradilo s Nižnekamskom 3:0, čím prerušilo sériu piatich prehier (posledných troch bez bodového zisku). Navyše, pre dlhodobé zranenie prišlo o 39-ročného veterána Maxima Afinogenova, ktorému sa bodovo celkom darilo. Verím, že Dinamo sa čoskoro preberie a začne dosahovať výrazne lepšie výsledky. Kvalitu na to vo svojich radoch rozhodne má. Novgorod si počína celkom dobre. V štrnástich dueloch si pripísal 19 bodov za deväť výhier (dve po predĺžení) a päť prehier (jedna po nájazdoch). Jeho sila je ale predovšetkým v domácom prostredí a vonku dosahuje výrazne slabšie výsledky. Z piatich vystúpení na ľadoch súperov vyhral iba jedno (po 60-tich minútach) a štyrikrát ťahal za kratší koniec (raz po nájazdoch). Novgorod na aktuálnom tripe zatiaľ prehral v Jaroslavli 3:4 po nájazdoch a v Čerepovci 1:2. Stretnutia týchto dvoch súperov boli v poslednom období výrazne vyrovnané, no vzhľadom na výhodu domáceho prostredia sa staviam na stranu Moskovčanov, a to minimálne v stávke na víťaza zápasu.