Barys Astana - Slovan Bratislava

• Dátum: 07.10.2018
  • Tip: 1, pg +5.5
  • Kurz: (1.51)(1.80)

Astana je už dlhé roky mužstvom s veľmi produktívnou ofenzívou, no jeho slabinou je defenzíva. „Snežné leopardy“ veľmi veľa gólov strieľajú (48), ale aj inkasujú (42). V dvanástich dueloch nazbierali 16 bodov. Naposledy doma podľahli favorizovanému CSKA Moskva až po predĺžení 2:3. Predtým vyhrali tri zápasy po sebe na ľadoch súperov – v Moskve nad Dinamom 3:2 po predĺžení, v Podoľsku 4:3 po nájazdoch a v Rige nad Dinamom 7:3. Veľmi veľa zápasov Astany je nesmierne vyrovnaných, veď z celkového počtu jej dvanástich duelov sa až sedem predlžovalo! Slovan predĺžil sériu súbojov bez získaného bodu už na číslo štyri. Po trojzápasovej neúspešnej domácej sérii podľahol i na ľade Ufy 1:4, pričom až tri jeho strelecké pokusy skončili na konštrukcii domácej brány. Slovanu naďalej robí obrovské problémy najmä defenzívna činnosť, veď spolu s Novosibirskom inkasoval najviac gólov v súťaži (52 – priemer 3,71 na zápas). Belasí majú po štrnástich dueloch na konte iba 8 bodov a podarilo sa im dosiahnuť iba tri víťazstvá (po 60-tich minútach). Slovan počas svojho účinkovania v KHL dokázal v Astane vyhrať iba jeden jediný raz – ešte vo svojej úvodnej sezóne v súťaži 2012/13 výsledkom 4:2. Odvtedy sa v tomto kazašskom meste predstavil päťkrát, pričom štyrikrát prehral v riadnom hracom čase a raz po predĺžení. Išlo o stretnutia bohaté na góly, veď zakaždým ich padlo minimálne šesť.