Jokerit - SKA St. Petersburg

• Dátum: 06.10.2018
  • Tip: X, pg viac ako 5.5
  • Kurz: (4.08)(2.20)

Jokerit aj Petrohrad patria medzi absolútnu špičku súťaže a vo svojich radoch majú obrovskú kvalitu. Jokerit nazbieral v dvanástich zápasoch 20 bodov za deväť výhier v riadnom hracom čase a tri prehry (dve po predĺžení). Petrohrad si v trinástich dueloch pripísal 21 bodov za desať výhier (jedna po predĺžení) a tri prehry (jedna po nájazdoch). Obom sa výrazne darí v ofenzíve, Jokerit strelil 47 gólov (priemer 3,92 na zápas) a Petrohrad 46 gólov (priemer 3,54). Výsledky Jokeritu sa v druhej polovici septembra trochu pribrzdili, keď zaznamenal dve prehry po sebe, najprv doma s lídrom celej KHL Jekaterinburgom 0:3 a následne v Rige s Dinamom 1:2 po predĺžení. Potom však prišli dve výhry v Bratislave nad Slovanom 5:3 vďaka vynikajúcemu vstupu „žolíkov“ do tretej tretiny a doma nad Soči 4:2. Petrohrad na aktuálnom tripe triumfoval v Moskve nad Spartakom 6:0 a v Soči 3:1. Medzi oboma klubmi vládne obrovská rivalita a ich súboje zvyčajne ponúkajú skvelé ofenzívne hokejové divadlo s množstvom gólov na oboch stranách. V tejto sezóne sa už raz stretli, keď 12. septembra Petrohrad doma zvíťazil 4:3 po predĺžení. Favorita sa dá v týchto konfrontáciách ťažko hľadať, miernym je na papieri Petrohrad, no Jokerit doma môže dosiahnuť víťazstvo. Každopádne by to mal byť vyrovnaný duel.