• Dátum: 18.02.2020
  • Tip: Jebens
  • Kurz: 1.84

V prvom kole halového futures v Glasgowe si vsadím na výhru Jebensa, ktorému súperom bude domáci Hands. Mne k tomuto zápasu rovina príliš nesedí s tým, že Jebensa by som tu videl ako výrazného favorita s kurzom 1,4-1,5. Hands tu má určite výhodu domáceho prostredia, no z pohľadu kvalít vidím Jebensa výrazne vyššie. Jebens je síce v hale výrazne záporný, dokonca v posledných dvoch sezónach 0/6, no zas prehry s s hráčmi ako Frigerio, Schevchenko či Peniston sa dajú odpustiť. Trochu ma to prekvapuje, že Jebens sa ešte nepresadil v hale, keďže je to hráč, ktorý si výrazne pomáha servisom. Mimo iného v prechádzajúcej sezóne na vonkajšom harde zdolal aj hráčov ako Brouwer, Brymer, Hijikata či Furness, no a takéto skalpy sa u Handsa proste nájsť nedajú. Hands to má v hale 10/3, no žiaden lepší výsledok tam nevidím s výnimkou minulotýždňovej výhry s Johnsonom 6:0, 6:1, ale tu sa mi nechce uveriť, že si to vybojoval sám. Ináč predtým na vonkajšom harde prehral napríklad s Canas Garciom, keď uhral len 5 gemov, pričom s tým istým hráčom sa pár dní predtým stretol aj Jebens a prehral až 10:8 v treťom sete s tým, že druhý set vyhral 6:1, takže to svedčí o spomínanom rozdiele. Obaja tu v Glasgowe prešli kvalifikáciu, no v číslach jednoznačne lepší Jebens, ktorý po prvom servise cez 80% a len jeden stratený servis + veľmi cenný skalp Zielinskiho, kdežto Hands niečo ľahko cez 60% po prvom a až 5x stratený servis. 10/10