• Dátum: 16.02.2020
  • Tip: A.Balazs
  • Kurz: 1.87

Pri tomto zápase príliš nechápem pohyb kurzov, no a tak využijem výrazný nárast kurzu na výhru Balazsa v zápase finálového kvalifikačného kola antukového ATP v Rio de Janeiro proti Magerovi. V tomto zápase Balazsa určite nevnímam ako outsidera. Či už kvôli postaveniu v rebríčku, ale najmä na základe výsledkov oboch hráčov v tomto roku. Balazs v januári vyhral challenger na tvrdom v Bangkoku, no a po presune do Južnej Amerike sa mu podarilo v Cordobe zdolať v 1.kole Sonega. Tak síce minulý týždeň v Buenos Aires prehral po obrovskom boji tesne v troche setoch s Martinez Porterom, no ten sa od začiatku sezóny nachádza vo veľmi dobrej forme o čom svedčí aj pár dní starý zápas z Buenos Aires proti Lajovičovi. V aktuálne hranej kvalifikácii Balazs na úvod zdolal domáceho držiteľa divokej karty Luza poľahky v dvoch setoch s tým, že po prvom servise vyhral necelých 90% bodov. Magera možno posúva do pozície favorita výhra z aktuálnej kvalifikácii proti Collarinimu vo výsledku 6:1, 6:2, lenže Collarini hraje v tomto roku príšerné a stále čaká na výhru 0/4. Mimo toho ale Mager výsledkovo vôbec nežiari, keď to má 3/5, no a po presune do Južnej Amerike prehry s Meligenim, výhra v troch setoch s Ficovichom, získaný set na Cuevasa po jeho otrasnom výkone, no najmä minulotýždňová prehra s Cerundolom, keď po prvom vyhranom sete dostal Mager nádielku 6:0, 6:1 s tým, že taký Martinez s ktorým Balazs odohral úplne vyrovnaný zápas, tak dokázal Cerundola deklasovať v tej istej kvalifikácii 7:5, 6:0. Za mňa Balazs. 9/10