FC Porto - Galatasaray

• Dátum: 03.10.2018
  • Tip: 1, polčas/konečný 1/1
  • Kurz: (1.5)(2.25)

Portskí “draci“ sa po štvorročnej odmlke dostali na portugalský futbalový trón. Odmenou im bolo priame nasadenie do skupinovej fázy Ligy majstrov, kde okrem Galatasarayu vyzvú Schalke a Lokomotiv Moskva. V úvodnom dueli Porto vybojovalo remízu v Gelsenkirchene. Kto vie, ako by sa zápas vyvíjal, keby v 13. minúte premenil Telles pokutový kop. S ohľadom na mizernú formu Schalke by sa mal získaný bod portugalskému majstrovi máliť. V domácej lige je špica tabuľky veľmi vyrovnaná, obhajcovi patrí po šiestich kolách druhá priečka s jednou porážkou a najlepšou ofenzívou. V ostatnom ligovom zápase s Tondelou (1:0) sa zranil útočník Aboubakar.
Galatasaray taktiež oslavoval majstrovský titul, na druhú priečku odsunul mestského rivala Fenerbahce. V novej sezóne by rád prvenstvo obhájil, relatívne sa mu to darí. Mužstvo vedie ligu, no v siedmich zápasoch už dvakrát okúsilo trpkosť prehry (Akhisar Belediye, Trabzonspor). O nie práve najlepšej forme hovorí aj piatkový duel Super Lig s posledným tímom Erzurum BB, Galatasaray sa doma vytrápil, zvíťazil gólom Maicona zo 74. minúty 1:0. V Porte nastúpia Turci bez troch nosných hráčov: Akbaba, Derdiyok, Ndiaye.
Vyššia kvalita je na domácej strane, v neprospech hostí hovoria aj absencie. Vyskúšam polčasovú aj celkovú výhru “drakov“.